48 362 62 53 kontakt@bcu2.radom.pl

Aktualności BCU

BCU – podpisanie umowy z firmą budowlaną

Data publikacji: czwartek, 31 sie 2023

W dniu 31 sierpnia 2023 r. Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu mgr inż. Piotr Zarzyka podpisał umowę z firmą budowlaną ARBUD INVESTMENT Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu na przebudowę i dostosowanie budynku, w którym mieścić się ma Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Firma została wyłoniona w wyniku przeprowadzonego postępowania przetargowego.

Tworzenie Branżowego Centrum Umiejętności odbywa się w ramach projektu na „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroniczno-mechatronicznej w dziedzinie automatyki przemysłowej (BCU-BEM),  realizującego koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”. Przedsięwzięcie wpisane jest do Krajowego Planu Odbudowy.

Celem utworzenia nowej placówki oświatowej ma być wsparcie w pozyskiwaniu kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w poszczególnych branżach w regionie radomskim i ogólnopolskim, wzrost zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym, zwiększenie udziału pracodawców w procesie edukacji, wsparcie szkół i uczelni w nawiązywaniu kontaktów z pracodawcami, a także promowanie uczenia się przez całe życie, w tym uczenia się i dokształcania dorosłych.

 

Starsze wpisy