48 362 62 53 kontakt@bcu2.radom.pl

Aktualności BCU

Nagroda Lidera Regionu dla CKZiU Nr 2 w Radomiu w kategorii „Pozyskiwanie środków zewnętrznych”

Data publikacji: poniedziałek, 25 wrz 2023

W dniu 22 września 2023 r.  w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu już po raz siedemnasty odbyła się uroczysta Gala Liderów Regionu 2023.

Nagrodzone zostały najlepsze firmy oraz samorządy, które wyróżniały się na tle innych zaangażowaniem, formą oraz skutecznością działania.

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr w Radomiu reprezentowane przez Dyrektora Pana mgr inż. Piotra Zarzykę otrzymało Nagrodę w kategorii „Pozyskiwanie środków zewnętrznych”.

Placówka wygrała ogłoszony w dniu 15 września 2022 r. przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki konkurs na „Utworzenie
i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroniczno-mechanicznej w dziedzinie automatyki przemysłowej (BCU-BEM), realizującego koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs).”

Celem inwestycji jest wsparcie przygotowania kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w poszczególnych branżach poprzez zapewnienie współpracy biznesu z edukacją na wszystkich poziomach kształcenia zawodowego.

Powstające przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu Branżowe Centrum Umiejętności, będzie specjalizowało się w dziedzinie automatyki przemysłowej.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 15.144.832,86 PLN.

Z oferty Branżowego Centrum Umiejętności będą mogli skorzystać uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy, przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby chcące podnieść swoje kwalifikacje zawodowe z regionu radomskiego, a także z całej Polski. Pierwsze zajęcia zaplanowane zostały na styczeń 2024 r.

https://echodnia.eu/radomskie/wielka-gala-liderzy-regionu-2023-echa-dnia-poznaj-laureatow-w-kategorii-liderzy-biznesu/ar/c3-17914503

https://echodnia.eu/radomskie/liderzy-regionu-2023-podczas-gali-w-zespole-szkol-muzycznych-po-raz-siedemnasty-nagrodzilismy-najlepsze-firmy-i-samorzady-zapis/ar/c15-17910351

https://echodnia.eu/radomskie/wielka-gala-liderzy-regionu-2023-echa-dnia-poznaj-laureatow-nagrod-specjalnych/ar/c1-17914697

https://e-book.polskapress.pl/books/jeos/#p=1

 

Starsze wpisy