Przejdź do treści

Aktualności BCU

Ogólnopolska konferencja naukowo-branżowa

Data publikacji: piątek, 15 lis 2024

14 listopada 2024 r. w Hotelu Aviator w Radomiu odbyła się Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Branżowa Branżowe Centra Umiejętności (BCU2) pod hasłem „Nowe technologie i innowacje w automatyce przemysłowej”.

Wydarzenie zgromadziło ekspertów z obszaru nauki, edukacji i biznesu, stając się wyjątkową platformą wymiany wiedzy oraz promocji innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Konferencja rozpoczęła się od powitania uczestników przez organizatorów oraz wystąpień honorowych gości, w tym dr Katarzyny Kalinowskiej, Prezydent Radomia, i przedstawicieli Ministerstwa Edukacji Narodowej. Kluczowe prelekcje dotyczyły roli Branżowych Centrów Umiejętności w systemie edukacji oraz ich wpływu na rozwój Przemysłu 4.0.

W trakcie dnia uczestnicy mieli okazję wysłuchać licznych prezentacji, w tym dotyczących innowacji w automatyce przemysłowej, roli funduszy unijnych w transformacji technologicznej czy najnowszych trendów w robotyzacji i produkcji przemysłowej. Wśród prelegentów znaleźli się uznani specjaliści, m.in. dr inż. Paweł Herbin z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego oraz dr hab. inż. Jerzy Józwik z Politechniki Lubelskiej.

Po południu uczestnicy wzięli udział w występie artystycznym, a zwieńczeniem wydarzenia było zwiedzanie Branżowego Centrum Umiejętności nr 2 w Radomiu.

Konferencja pokazała, że Branżowe Centra Umiejętności mogą być kluczowym elementem rozwoju edukacji i przemysłu w Polsce, łącząc innowacje technologiczne z potrzebami rynku pracy.

Relacja Telewizji Dami Radom – Jak funkcjonują Branżowe Centra Umiejętności?

Galeria zdjęć

Starsze wpisy

30-godzinne szkolenie z programowania robotów przemysłowych w BCU2

30-godzinne szkolenie z programowania robotów przemysłowych w BCU2

W dniu 25 stycznia 2025 r. w Branżowym Centrum Umiejętności Nr 2 w Radomiu rozpoczęło się kolejne szkolenie dedykowane dorosłym uczestnikom: „Obsługa i programowanie robota przemysłowego”. Podczas 30 godzin zajęć uczestnicy będą zdobywać praktyczne umiejętności programowania ruchów robota, tworzenia specjalistycznych programów oraz obsługi systemów. Po pozytywnym zaliczeniu egzaminu otrzymają Branżowy Certyfikat Umiejętności.

czytaj dalej