Aktualności BCU

Wizytacja ze Starostwa Powiatowego z Hrubieszowa

Data publikacji: środa, 26 cze 2024

W dniu 25 czerwca 2024 r. Branżowe Centrum Umiejętności Nr 2 w Radomiu dla branży elektroniczno-mechatronicznej w dziedzinie automatyka przemysłowa (BCU-BEM) dzięki uprzejmości Pana Dyrektora mgr inż. Piotra Zarzyki odwiedzili przedstawiciele Starostwa Powiatowego z Hrubieszowa.

W spotkaniu uczestniczyła m.in Pani Marta Majewska – Burmistrz Hrubieszowa 
wraz z dyrektorami szkół ponadpodstawowych, przedstawiciel Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w RadomiuPan Adam Strzałkowski, Radomskiej Strefy Gospodarczej w Radomiu Pan Krzysztof Tutek, a także właściciel firmy Radmot – Pan Jan stańczyk.

Podczas spotkania dyskutowano o działaniach jakie zostały podjęte na terenie regionu radomskiego w celu rozwoju i promocji kształcenia zawodowego. Przedstawiono korzyści jakie płyną ze współpracy pomiędzy przedsiębiorcami a placówkami edukacyjnymi kształcącymi w danej branży.

Warto zaznaczyć, że wybór miejsca spotkania nie był przypadkowy. Branżowe Centrum Umiejętności Nr 2 w Radomiu to nowo powstała placówka edukacyjna na mapie Polski, której jednym z głównych zadań ma być wsparcie w pozyskiwaniu kadr na potrzeby nowoczesnej gospodarki w poszczególnych branżach w regionie radomskim i ogólnopolskim, 
wzrost zainteresowania młodzieży kształceniem zawodowym, zwiększenie udziału pracodawców w procesie edukacji oraz wsparcie szkół i uczelni w nawiązywaniu kontaktów 
z pracodawcami.

Starsze wpisy