48 362 62 53 kontakt@bcu2.radom.pl
O NAS

Pracownie BCU

Zapraszamy do naszych nowoczesnych pracowni, gdzie odkryjesz świat automatyki, robotyki oraz procesów produkcyjnych. Nasze szkolenia obejmują obsługę sterowników PLC, paneli operacyjnych, układy pneumatyczne i elektropneumatyczne, a także zagadnienia związane z robotyką i napędami. Dzięki wyposażeniu w najnowocześniejszy sprzęt oraz profesjonalne stanowiska, gwarantujemy wysoki poziom nauki i praktycznych umiejętności. Dołącz do nas i poszerz swoje horyzonty w branży automatyzacji i technologii przemysłowych!

Pracownia zautomatyzowanych gniazd tokarskich i frezarskich

Jest to jedna z najnowocześniejszych pracowni w Polsce. Została stworzona z myślą o szkoleniu kadry pracowników w dziedzinie automatyzacji procesów obróbczych. Uczestnik kursu poznaje specyfikę procesów obróbczych i zasady działania poszczególnych maszyn, poznaje interfejsy tych maszyn i sposoby wymiany danych między nimi oraz czy się integrować roboty z najnowocześniejszymi maszynami obróbczymi. Pracownie wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt jak i dwa różne roboty aby zwiększyć wiedzę i umiejętności uczestników. Uczestnik po kursie będzie umiał samodzielnie połączyć robota z maszyną i zaprogramować odpowiednie ruchy.

Pracownia PLC

W pracowni sterowników PLC słuchacze mają możliwość zdobycia wiedzy o podstawach automatyki, budowie, zasadzie działania i programowaniu sterowników PLC, paneli operacyjnych oraz poznaniu różnego rodzaju sensorów i czujników. Pracownia wyposażona jest w nowoczesne stanowiska do poznawania zarówno podstawowych jak i złożonych układów automatyki. Stanowiska wyposażone są w nowoczesne sterowniki PLC popularne na rynku europejskim.

Pracownia to nie tylko sprzęt ale przede wszystkim oprogramowanie, a to znajdujące się w tej pracowni jest jednym z najnowocześniejszych, pozwalających symulować działanie pojedynczych układów jak i całych rozległych linii produkcyjnych.

Pracownia automatyki

Pracownia automatyki powstała z myślą o układach pneumatycznych. Sprężone powietrze jest jednym z najczęściej wykorzystywanych mediów do zasilania urządzeń mechatronicznych. Uczestnik kursu poznaje proces przygotowania medium jakim jest sprężone powietrze, sposoby jego rozprowadzenia w obiekcie jak również układy pneumatyczne. W pracowni znajdują się nowoczesne stanowiska do nauki układów pneumatycznych. Wyposażone są w bardzo wygodne płyty montażowe, na których w łatwy i prosty sposób montuje się różne układy pneumatyczne i elektropneumatyczne. Duża ilość komponentów takich jak zawory, elektrozawory, rozdzielacze, bloki logiczne, siłowniki różnego rodzaju i stacje przygotowania powietrza jak i oprogramowanie umożliwiające tworzenie i symulację układów pneumatycznych sprawiają, że wiedza jaką pozyskują uczestnicy kursu jest na wysokim poziomie.

Pracownia roboty i napędy

W obecnych czasach automatyzacja procesów produkcyjnych staje się normą. Coraz częściej już w mniejszych zakładach spotkać można różnego rodzaju manipulatory jak również roboty. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny i niewielką ilość ośrodków która kształci w tym zakresie powstała pracownia robotów i napędów. W pracowni tej słuchacz otrzymuje wiedzę jak taki robor działa, poznaje zasadę działania nowoczesnych układów napędowych, potrafi parametryzować jak również diagnozować usterki i awarię takich napędów. Stanowiska wyposażone są w trenażery z układami napędowymi na których uczestnicy uczą się i sprawdzają swoją wiedzę z dziedziny nowoczesnych układów napędowych. Pracownia wyposażona jest w dwa różne roboty aby uczestnik poznał podobieństwa i różnice w programowaniu każdego z nich. Dopełnieniem wszystkiego jest oprogramowanie wspomagające programowanie napędów jak i robotów i symulatory które są bardzo pomocne w tworzeniu aplikacji.