48 362 62 53 kontakt@bcu2.radom.pl

Aktualności BCU

Dobiega końca budowa Branżowego Centrum Umiejętności

Data publikacji: poniedziałek, 18 gru 2023

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu dobiega końca budowa Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroniczno-mechatronicznej w dziedzinie automatyki przemysłowej (BCU-BEM).

Prace remontowo – budowlane na terenie placówki rozpoczęły się 02 września 2023 r. Branżowe Centrum Umiejętności w dziedzinie automatyki przemysłowej powstanie w ramach projektu na „Utworzenie i wsparcie funkcjonowania Branżowego Centrum Umiejętności dla branży elektroniczno-mechatronicznej w dziedzinie automatyki przemysłowej (BCU-BEM), realizującego koncepcję centrów doskonałości zawodowej (CoVEs)”.

Przedsięwzięcie wpisane jest do Krajowego Planu Odbudowy.

Całkowity koszt inwestycji to 15.144.832,86 PLN.

Branżowe Centrum Umiejętności będzie wchodziło w skład Centrum Kształcenia

Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Radomiu, mieszczącego się na ul. Kościuszki 7.Organem prowadzącym będzie Gmina Miasta Radomia, która opublikowała już projekt uchwały powołującej nową placówkę oraz akt założycielski.Branżowe Centrum Umiejętności będzie prowadziło cztery rodzaje działalności: edukacyjno- szkoleniową, integrująco-wspierającą, innowacyjno-rozwojową oraz doradczo-promocyjną.

Z oferty placówki będą mogli skorzystać uczniowie, studenci, nauczyciele, wykładowcy, przedsiębiorcy oraz wszystkie osoby chcące podnieść lub zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

Nowo powstający ośrodek szkoleniowy będzie składał się z sal dydaktycznych wyposażonych w profesjonalne maszyny niezbędne do prowadzenia zajęć z dziedziny automatyki przemysłowej, części administracyjno-biurowej przeznaczonej dla kadry zarządzającej oraz części sanitarnej. Wszystkie pomieszczenia będą dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Obok budynku będzie znajdował się parking przeznaczony dla pracowników i osób uczących się w placówce.

Rekrutacja do Branżowego Centrum Umiejętności w dziedzinie automatyki przemysłowej rozpocznie się w styczniu 2024 r.

Starsze wpisy